Minu lugu

Kõik saab alguse lapsepõlvest – kodust saame oma elu teekonnale erineva sisuga reisikoti kaasa.

Sügaval nõukogude ajal oli toidukaupade valik olematu. Minu Hiiumaa lapsepõlvekodus valmistati ja kasvatati kõike, millest saab süüa/juua valmistada alates sealiha- ja angerjakonservist kuni koduveinini välja.

Väikse tüdrukuna ema ja vanaemasid köögitoimingutes aidates, tundsin söögivalmistamises kuidagi erilist naudingut ja rõõmu. Nii kasvas minus vaikselt soov toite ise teha ja kirg lõputult põneva toidumaailma vastu.
Olen oma loomult looduslaps – naudin nii peenramaal asjatamist kui ka sõstramarjade ja seente korjamist, et neist põnevaid hoidiseid valmistada.

Olen toidumaailmas tegev olnud 20 aastat – tegelenud toodete sortimentide pakkumiste,
järelteendindusega, koolituste ja toodete esitlustega. Olen otsinud välismessidelt maitseid, mis võiksid siinseid inimesi kõnetada. Need unustamatud kohtumised väiketootjatega, kes erakordse kirega panustavad oma toodete kasvatamisse ning nende piiritu lahkus puudutas mind sügavalt.

Ühel reisil viis elu mind kokku austraallasest härrasmehega, kellega vesteldes, puudutas mind
puhas selgus – mina päriselt loon oma ASJA.

Esimese lapsega kahekesi olles, rügasin hingega tööd, et üldse hakkama saada. Mind polnud oma poja jaoks olemas … mäletan kui ta oli umbes 1,5-aastane, ootas ta mind viimase lapsena lasteaiaväravas …

Teise lapse ootuses, julgesin kuulata oma südant ja tegin esimesed sammud oma uuel teekonnal. Uskusin, et minu elu täitub imedega alates hetkest kui hakkan jälgima oma südant,
HIRM, et ma ei saa hakkama, oli jäänud nüüd mineviku ukse taha.

Oma maaletoodavate väiketootjate kaupade puhul hindan kõrgelt kvaliteetseid ja orgaanilisi
maitseid ning külluslike lõhnu. Käsitsi korjatud BIO maitseained ja erilised piprad on
taaskasutatavates pakendites, väärtustades looduse hoitust. Läbi nende toodete müükide toetan natukenegi perekondi, kelledele on kohviubade ja maitseainete kasvatus pere sissetulekuallikas.

Armastan katsetada retseptidega, kuid toitude valmistamisel on minu käekirjaks lihtsus, puhas tooraine ja aja säästlikkus. Soovin kinkida oma lastele ise loomise kogemuse, mida nad saaksid oma eludesse kaasa võtta nii nagu mina võtsin (kartul ei tule Selverist).

Sooviksin pakkuda inimestele häid maitsenaudinguid, oskust hinnata kvaliteetseid ja puhtaid maitseid ja isegi kui need tulevad väljastpoolt Eestit-on nende toodete kasvatamisse ja hoolitsemisse pikitud piiritu armastus.

Koolitan ennast kohvimaailmas, et ühel päeval jagada tarkuseteri neile, kes tunnevad põhjalikumat huvi hea ja puhta maitsega kohvi vastu.

Kes jälgib oma sisemist valgust, see ei eksi kunagi. Hingele paisid väärime meie kõik!

Põnevaid maitserännakuid soovides,

Teie Merike.