Sõna “kohv  tähendab tegelikult “veini” (qahhvat al-bun”, mis tähendab oa veini). Sajandite jooksul lühenes see väljend sõnaks „qahva“. Türklased muutsid selle sõnaks „kahve“. Hiljem toimisid samamoodi hollandlased, kes laenasid termini ja muutsid selle endale suupäraseks sõnaks „koffie“.  Ning sealt edasi tuletasid inglased ingliskeelse sõna “coffee”.

Karjused avastasid kohvi umbes 800 aastat pKr Etioopias. Legendi järgi märkasid 9. sajandi kitsekarjused kofeiini mõju oma kitsedel, kes hakkasid pärast kohvimarjade söömist kepslema.

Vanasti araablased sõid kohvi, mitte ei joonud seda. Nad lisasid kohviubadele rasva, et saada omamoodi energiapallid, mis hoidsid neid kauem ärkvel. Kohvimarju kasutati isegi veini valmistamisel. Araablased olid esimesed, kes röstisid kohviube ja valmistasid kohvi sellisel kujul nagu meie seda tänapäeval joome. Iidses araabia ühiskonnas oli ainuke võimalus, et naine saaks mehest lahutada, see et tema mees ei olnud võimeline peret küllaldaselt kohviga varustama.

Kohv on maailma kõige müüdavamate toodete seas nafta järel teisel kohal. Kõige suurem kohvi tootja ja eksportija on Brasiilia, kes toodab u 40% maailmas tarbitavast kohvist.

On olemas kahte sorti kohviube: Arabica ja Robusta. Umbes 70% kohviubadest on Arabica sordist. Robusta ei ole küll nii populaarne ja on veidi mõruma maitsega, aga sisaldab kaks korda rohkem kofeiini.

Tumeda röstiga kohvis on vähem kofeiini kui heleda röstiga kohvis. Kuigi selle maitse on tihtipeale tugevam, põletab röstimine tegelikult osa kofeiinist ära.

Näitan kõiki 7 tulemust

Peru BIO 100% Arabica kohviuba 1kg

29,90
Arabica 100%. Peru BIO Arabica kohvioale on iseloomulik eriline vaniljelõhn, kuivatatud puuviljade ja šokolaadine pikk järelmaitse ning kerge happesus. Kohviube röstitakse Põhja-Itaalias, kus röstimisprotsessil tõuseb temperatuur alates 20C-st kuni 240C-ni ja kestab 18 kuni 22 minutit, mis annab kohviubadele väga puhta puuviljase aromaatse lõhna, pehme järelmaitse ning madala happesuse. Andide piirkondades kasvatatud ja töödeldud  Peruu kohvioad on ühed kõrgeima kvaliteediga ja tipptasemel kohvioad maailmas. Peruu on ainulaadne paik araabika kohvipuu kasvatamiseks tänu Andide paljudele mikrokliimadele - kõrguse, niiskuse, päikese ja kuumuse kõikumised annavad kohvitaimedele ainulaadseid maitseprofiile, mida pole kusagil mujal.

Costarica Arabica kohviuba 1kg

25,90
Arabica 90% ja Robusta 10% kohvioa segu. Vürtsikama, värskete puuviljade ja pähklilise järelmaitsega.

Ethiophia 100% Arabica kohviuba 1kg

25,90
Arabica 100%. Ainulaade Etioopiast pärit 100% Arabica kohviuba, millel on tunda lillelõhna, veidi värsket sidrunit ja kergelt magusamat pikka järelmaitset ning vähem kreemisust. Etioopias paistab päike 12 kuud ning see annab annab kohvile täiusliku maitse. Kohvioad on kasvatatud väga väikeses ca. 1500-2000 meetri kõrgusel üle merepinna asuvas istanduses ja vajavad aastaringseks kasvamiseks 15-25 C temperatuuri. Kohviuba röstitakse Põhja-Itaalias, kus röstimisprotsessil tõuseb temperatuur alates 20C-st kuni 240C-ni ja kestab 18 kuni 22 minutit, mis annab kohviubadele puhta aromaatse lõhna, pehme järelmaitse ning madala happesuse. Sealne tume röst on ideaalne espresso, Americano ja cappuccino valmistamiseks.

Mexico S.Caterina 90% Arabica ja 10% Robusta kohviuba 1kg

24,90
Arabica 90% ja Robusta 10% kohvioa segu. Iseloomuliku punaste marjade, kerge happesusega ning tugeva kakao järelmaitsega 90% Arabica ja 10% Robusta segu.      

Columbia Supremo Arabica 90% ja Robusta 10% kohviuba 1kg

25,90
Arabica 90% ja Robusta 10% kohvioa segu. Magusa karamellise lõhnaga. Õrn tsitruseline, kuivatatud puuviljade pikk järelmaitse ning kerge happesus. Magususe andmiseks segatakse kohviuba Brasiiliast pärit orgaanilise Arabicaga, millele on kreemisuse saamiseks lisatud Robustat (10%).    

Kilimanjaro Arabica 70% ja Robusta 30% kohviuba 1kg

21,90
Arabica 70% ja Robusta 30% kohvioa segu. Tugevama šokolaadise lõhnaga, röstitud mandlite järelmaitsega. Arabica kohvioale 70% on lisatud kreemisuse saamiseks Robustat 30%.  

Honduras 100% BIO Arabica kohviuba 1kg

31,90
Arabica 100%. Kohviubadele on iseloomulik šokolaadine, pähkline, veidi sidruninoote ning kerge happesus ja pehmus. Sobib suurepäraselt Türgi kohvi valmistamiseks.